Jak zarobić na wyprzedaży?

Jak zarobić na wyprzedaży?

Słowo „wyprzedaż” kojarzy się nam głównie ze sklepowymi promocjami.

Zazwyczaj pojawiają się one przy okazji, na przykład, zmiany kolekcji z jesiennej na zimową, wiosennej na letnią… Niektórym kojarzą się także z coraz bardziej popularnymi w Polsce, a bardzo znanymi i lubianymi, na przykład w Stanach Zjednoczonych, wyprzedażami garażowymi. Jest to forma sprzedaży, na którą zaprasza się znajomych, rodzinę, bliskich, którzy mają okazję kupić przedmioty, które zalegają w Waszej piwnicy, garażu, strychu czy gdziekolwiek indziej. My dzisiaj pójdziemy właśnie tym tropem ?

 Nie ograniczymy się jednak tylko do wyprzedaży garażowej, ale ogólnie do spieniężenia niepotrzebnych już rzeczy. Jak? Gdzie? Czy warto? Na te i inne pytania odpowiemy właśnie w tym wpisie.

Zacznijmy od tego, co warto sprzedać. Na pewno wszystko to, co nie jest Ci już potrzebne, zagraca przestrzeń lub po prostu przeszkadza. Mogą to być meble, ubrania, książki, kosmetyki, dekoracje wnętrz. Sprzedać można właściwie wszystko. O czym jednak należy pamiętać? Nigdy nie staraj się pozbywać rzeczy, które już do niczego się nie nadają. Nie warto szukać kupca na coś, co jest w złym stanie, ponieważ zazwyczaj i tak on się nie znajdzie. Możesz też w inny sposób pozbyć się niechcianych rzeczy. Podarowanie ich komuś, nawet bez okazji, może być jedną z opcji.

Gdzie możemy sprzedawać używane i niepotrzebne już rzeczy? W dużej mierze zależy to do tego, co dokładnie chcesz sprzedać. Szukaj takich miejsc, gdzie możesz spieniężyć te dane przedmioty. Przykład? Książki zanieś do antykwariatu. Tam zostaną one wycenione i od razu, do ręki dostaniesz pieniądze. Małe lub stare ubrania do sklepów z używaną odzieżą. Niektóre z nich skupują je na wagę. Z biżuterią, sprzętem elektronicznym, udaj się do lombardu.

Trochę dużo chodzenia… Da się to zrobić szybciej?

Oczywiście! Wszystko możesz wystawić w jednym miejscu! Gdzie? Odpowiedź nie mogła być inna. W internecie! Do sprzedaży używanych przedmiotów, powstały całe serwisy ogłoszeniowe. Jednym z najpopularniejszych jest OLX. Od niedawna istnieje także opcja Allegro Lokalnie, gdzie także możesz wystawiać takie rzeczy. Są to strony, gdzie znajdziemy wszystko! To tam możemy sprzedać na przykład meble, wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie spieniężyć „na mieście”. Oczywiście wszystkie te przedmioty, które możemy tam sprzedać, spokojnie wystawimy też w takich serwisach. Rzeczy dla dzieci, narzędzia do ogrodu, literatura, elektronika, ubrania, akcesoria sportowe. Wszystko, co tylko zalega w Twoim mieszkaniu czy domu, może się tam znaleźć.

Od jakiegoś czasu także na Facebooku funkcjonuje tak zwany „Marketplace”. Także jest to miejsce, gdzie możesz wystawiać swoje rzeczy.

Inną ciekawą opcją, na pozbycie się swoich rzeczy jest organizowanie wspomnianej już we wstępie, wyprzedaży garażowej lub czegoś na jej kształt. W wielu miejscowościach, nie tylko miastach, są one organizowane cyklicznie, przez na przykład jakieś fundacje czy stowarzyszenia. Tam nie tylko sprzedasz rzeczy, ale także możesz się wymieniać. Przy okazji poznasz też wielu ciekawych ludzi.

Warto co jakiś czas wyprzedać wszystko to, co nam przeszkadza, zawadza lub jest już niepotrzebne. Nie tylko zarobisz trochę pieniędzy, ale także oczyścisz swoją przestrzeń.