7 produktów, która zadbają o Twoją cerę o każdej porze roku

7 produktów, która zadbają o Twoją cerę o każdej porze roku

Narażona na codzienne agresje skóra naszej twarzy ma tendencję do matowienia i utraty elastyczności. Ale jak utrzymać promienną cerę pomiędzy długotrwałym przebywaniem na słońcu, mroźnym powietrzem czy codziennym stresem? Poniżej przedstawiamy kluczowe produkty, które pozwolą zadbać o Twoją skórę.

 

Owoce cytrusowe

Bogate w witaminę C, owoce cytrusowe w naturalny sposób walczą z przedwczesnym starzeniem się skóry. Są również uważane za owoce o „zdrowym blasku” par excellence!

Łosoś

Bogaty w kwasy omega-3 łosoś wspomaga odnowę komórek skóry i walkę z jej starzeniem. Zawarte w nim proteiny odgrywają również istotną rolę w produkcji kolagenu, niezbędnego dla jędrnej i elastycznej skóry.

Nasiona oleiste

Doskonałe źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. Nasiona oleiste są idealnymi produktami, które przywracają witalność skórze i sprawiają, że ​​staje się mniej zmęczona.

Pomidory

Pomidory są doskonałym źródłem witaminy C, a także niesamowitymi przeciwutleniaczami. Tak więc spożywanie pomidorów w dużych ilościach pozwoli mieć świeżą i zdrową skórę.

Morela

Morela jest jednym z pokarmów najbogatszych w beta-karoten, pierwiastek, który organizm przekształca w witaminę A. Co ważne witamina ta, aktywnie uczestniczy w utrzymaniu zdrowia skóry oraz jej ochronie przed czynnikami zewnętrznymi (UV, zanieczyszczenia itp.). Idealny produkt, aby cera była pełna blasku.

Czosnek

Pełen witamin A, B, C i antyoksydantów czosnek pomaga w walce z matową cerą i odzyskaniu młodzieńczej i promiennej skóry.

Awokado

Jeśli dzięki zawartości tłuszczów jednonienasyconych oraz witamin A i E awokado jest bardzo skuteczne jako maseczka do twarzy, to działa cuda również na talerzu!

 

Wszystkie produkty wspomniane wyżej są dostępne w sklepach przez cały rok. Warto zatem na stałe wprowadzić je do swojej codziennej diety. Więcej o tym jak dbać o swoje zdrowie zimą przeczytaj w tym artykule https://24krosno.pl/jak-zadbac-o-zdrowie-zima/