Jak oszczędzić na prezencie ślubnym? Nasze pomysły na tanie prezenty ślubne

Jak oszczędzić na prezencie ślubnym? Nasze pomysły na tanie prezenty ślubne

Śluby i wesela, w ostatnim czasie dość mocno zahamowane przez pandemię koronawirusa, w końcu zaczynają powoli wracać do normalności. Na pewno także wśród Twojej rodziny i znajomych zauważyłeś, że coraz więcej osób znowu planuje wziąć ślub i wyprawić wesele.

Zanim jeszcze dostaniesz zaproszenie na imprezę, pewnie już zastanawiasz się, co i za ile kupisz Młodej Parze. No i jeszcze trzeba coś włożyć do koperty… Na gotówkę nic nie poradzimy, bo „jak trzeba to trzeba”, ale na prezent, drobny, ale efektowny, już mamy swoje sposoby ?

Na początku chcemy zaznaczyć, że prezent ślubny to bardzo indywidualna sprawa. W zależności od tego, kim jest dla Ciebie osoba, która bierze ślub, w jakich jesteście relacjach, warto zastanowić się, czy nie wpada kupić czegoś większego, porządniejszego. Tą kwestię jednak musisz rozważyć już sam, a my przechodzimy do naszych propozycji na tani prezent ślubny ?

Ślub to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w życiu. Aby Młoda Para nigdy nie zapomniała o dacie tego wydarzenia warto kupić im spersonalizowaną pamiątkę. Świetnie sprawdzi się tutaj pamiątkowa statuetka z datą i życzeniami, filiżanki dla Pani i Pana Młodych, zegar naścienny, skrzyneczki z winem… Oryginalnym prezentem z okazji ślubu będzie także komplet sztućców, bądź grawerowane łyżeczki upominkowe dostępne na w sklepie Republika Łyżeczek. Dzisiaj niemal na wszystkim można wykonać grawer lub nadruk. Taka pamiątka przetrwa lata, a jeśli do tego jeszcze będzie praktyczna i chętnie używana przez Młodą Parę, to już niemal prezent idealny. Ceny w tym przypadku zależne są od wybranej opcji, przedmiotu, jego wielkości i sposobu, w jaki znajdzie się na nim napis. Najtańsze tego typu prezenty można kupić już od 50 złotych.

Nasza kolejna propozycja to bilety do teatru, na koncert lub inne wydarzenie kulturalne. Sprawdź, co ciekawego będzie działo się w okolicy, gdzie mieszka Młoda Para (lub gdzie planuje zamieszkać po ślubie). Na pewno znajdą się jakieś ciekawe imprezy. Kup bilety. (Nie zapomnij, że muszą być dwa ?) Zapakuj do koperty… I prezent gotowy. Dowiedz się też, co młodzi lubią robić w wolnym czasie, jakiej muzyki słuchają lub czym się interesują. Może zamiast z wejściówki (na przykład) do teatru bardziej ucieszą się z bonu na wizytę w SPA, na termach. Być może wolą bardziej ekstremalne zajęcia, jak na przykład skok na bungee. Tutaj ceny mogą zacząć się nawet od 100 złotych za osobę.

Pamiętaj, że przy takich wydarzeniach jakimi jest ślub i wesele, nie tylko Ty będziesz miał problem z prezentem. Prawdopodobnie większość zaproszonych gości będzie miało taki sam dylemat jak Ty. Może warto zainteresować się tym, kto jeszcze wybiera się na uroczystość i spróbować wspólnie kupić jakiś prezent.

Ważne też, abyś dokładnie przeczytał zaproszenie, które dostaniesz od Młodej Pary. Zdarza się, że czasami młodzi nie życzą sobie żadnych prezentów. W zamian za to (przykładowo) proszą o kupony na loterię lub produkty dla schronisk dla zwierząt.