Roczek dziecka – jak zaoszczędzić na imprezie?

Roczek dziecka – jak zaoszczędzić na imprezie?

Roczek dziecka to dla wielu rodziców bardzo ważne wydarzenie. Impreza urodzinowa malucha wcale nie musi kosztować majątku! Ważne jest jedynie to, aby zaplanować przyjęcie z odpowiednim wyprzedzeniem. Czas jest niezbędny do tego, aby dokładnie przemyśleć wydatki oraz zminimalizować koszty.

Ozdoby z chińskich stron

Efektowne dekoracje są zwykle bardzo drogie. Właśnie dlatego dobrze jest rozważyć ich zakup na popularnych chińskich stronach. Girlandy, serpentyny, czapeczki dla dzieci, ściana z kwiatów, pudełka na tort, balony, jednorazowe naczynia i sztućce – wszystko to można zamówić w bardzo niskiej cenie. Dodatkowym atutem jest możliwość zdobycia kuponów zniżkowych. Warto wspomnieć, że wielu sprzedawców proponuje darmową wysyłkę do Polski. Gdzie leży problem? Przede wszystkim w wydłużonym czasie dostawy. Paczki docierają do klientów po około miesiącu, jednak bywa tak, że czas oczekiwania wydłuża się do 6-8 tygodni.

Samodzielnie przygotowane wypieki

Tort dla kilkunastu osób to koszt kilkuset złotych. Wiadomym jest, że nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Warto podkreślić, że najważniejszy jest smak, a nie wygląd wypieku. Czasami lepiej jest postawić na skromniejsze ozdoby, niż oszczędzać na składnikach. Doskonałą opcją jest samodzielne przygotowanie tortu oraz innych specjałów. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Jedno jest pewne – pod względem smaku domowe wyroby znacząco przewyższają „gotowce”.

Ograniczenie liczby gości

Ze względu na dużą liczbę gości wiele osób nie wyobraża sobie nie skorzystać z cateringu. W przypadku niewielkich funduszy dobrze jest ograniczyć listę zaproszonych. Kameralne przyjęcie urodzinowe pozwala uczcić ważny dzień w życiu maluszka, a jednocześnie nie stanowi obciążenia dla domowego budżetu. Wiadomym jest, że przygotowanie przystawek oraz dań jest czasochłonne, a więc ważne jest, by gotowanie rozpocząć na kilka dwa-trzy dni przed uroczystością. Pierwszym krokiem jest jednak przygotowanie miejsca w lodówce, gdzie będą przechowywane specjały.