Jak zarobić na social mediach?

Jak zarobić na social mediach?

Social media. To termin, który coraz częściej pojawia się na naszych ustach. W ostatnich latach znacznie wzrosła ich popularność i liczba użytkowników. Mają tam konta zwykli ludzie, ale także firmy, celebryci i tak zwani influenserzy, którzy z social mediów uczynili postawę swojego dochodu.

W tym wpisie przedstawimy Wam sposoby na zarobienie w social mediach. Zanim jednak do tego przejdziemy, wyjaśnijmy sobie, co to pojęcie właściwie oznacza.

Social media to nic innego jak portale społecznościowe. Możemy tam spotkać nowych ludzi albo starych znajomych. Osoby, które mają takie same pasje i zainteresowania jak my. Jest to także miejsce wymiany informacji. Do najbardziej znanych social mediów należą między innymi Facebook, Instagram, Twitter, YouTube czy Pinterest. W rzeczywistości jest ich dużo więcej.

Skoro tak dużo osób każdego dnia korzysta z serwisów społecznościowych, zarabianie na nich powinno być proste. Jak to jednak zrobić?

Zacznijmy od Facebooka, miejsca, gdzie każdego dnia zaglądają miliony osób, by sprawdzić, co słychać u ich znajomych. Tutaj na zarobienie sposobów jest kilka. Możesz bawić się w promowanie danego produktu na swojej tablicy lub w komentarzach. Zazwyczaj będzie to po prostu praca dorywcza. Prawdopodobnie pracodawca zapłaci Ci za określoną liczbę promocji. Możesz także próbować tam rozkręcić swój własny sklep. Wtedy to Ty sam będziesz sobie szefem. Facebook w ostatnim czasie znacznie ułatwił sprzedaż. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest to łatwy sposób. Jeśli jednak czujesz się na siłach i masz głowę do interesów, dlaczego by nie spróbować?

Podobną metodę z promowaniem można zastosować na Instagramie. Jest to miejsce, gdzie codziennie setki osób wrzuca swoje zdjęcia. Dzięki temu mogą zbierać komentarze, serduszka i obserwujących. Powodzenie Twojego promowania zależy tam właśnie od tych liczb. Naturalnym jest, że im większa liczba osób śledzi Twój profil, tym więcej osób zainteresuje się Tobą i tym, co promujesz. Tak właśnie powstają influenserzy, którzy polecają różne marki. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że aby Tobie ktoś zaproponował współpracę, musisz mieć odpowiednią liczbę osób obserwujących, dlatego warto już dziś zacząć rozwijać swój profil, wrzucając tam ciekawe i interesujące zdjęcia.

Kolejnym serwisem społecznościowym, na którym można zarobić, jest YouTube. Tam jednak musicie być twórcami, którzy mają po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń pod jednym filmem. Dzięki temu będziecie mogli przystąpić do programu partnerskiego YouTube. Zaczniecie otrzymywać pieniądze za wasze zasięgi. Mając odpowiednią liczbę widzów, podobnie jak w przypadku Instagrama, zaczną się do Ciebie odzywać marki, które chciałyby, żebyś to właśnie Ty je reklamował w swoich filmach. Małe ostrzeżenie ? Trzeba na to bardzo uważać. Raczej żaden widz nie lubi zbyt nachalnych reklam. Można przez to bardzo łatwo stracić publikę.

Zarabianie w social mediach może nie wydawać się skomplikowane. To tylko pozory… Czasem minie dużo czasu, zanim ktoś zainteresuje się Tobą i Twoją twórczością. Nie zawsze też może się to udać. Należy też pamiętać o tym, że działalność w sieci zabiera prywatność. Na pewno jest to ciekawa forma zarobku.