Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Jak tanio wyremontować mieszkanie?
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że remonty nie należą do tanich rzeczy. Kosztuje nie tylko pomalowanie ścian, czy nowa podłoga, ale także wykończenie wnętrza, czyli przykładowe meble, dodatki. Jak zrobić to taniej? Mamy na to swoje sposoby ?

Na początku należy zaznaczyć, że taniej nie znaczy gorzej. Być może poświęcisz więcej czasu na remont, szukanie odpowiednich przedmiotów, ale efekt końcowy będzie podobny, a może nawet taki sam, gdybyś nie robił tego z uwagą na swoje fundusze. Po co kupować coś drożej, skoro można kupić taniej tę samą rzecz? Na to pytanie raczej Wam nie odpowiemy.

Podstawą remontu, podobnie jak oszczędzania, jest planowanie.

Przemyśl dokładnie co chciałbyś zmienić w swoim mieszkaniu. Ma to być generalny remont „wszystkiego” czy raczej odświeżenie pojedynczego pokoju? To bardzo ważny etap. Zastanów się także, jaki chciałbyś, żeby wyglądał efekt końcowy? Co najważniejsze. Posiadaj odpowiednie środki finansowe. Polecamy zawsze mieć jakąś rezerwę, gdyby nagle okazało się, że coś jest droższe niż miało być, czy gdyby trzeba było zrobić coś dodatkowo. Nigdy nie zaczynaj remontu, gdy nie masz uzbieranej całej sumy potrzebnej Ci do tego. Wtedy lepiej zaczekać, oszczędzać, ale być pewnym, że remont zostanie zakończony.

Kiedy masz już plan działania zastanów się, czy jesteś w stanie wykonać go sam.

Nie chodzi tylko o Twoje umiejętności, ale także czas, jakim dysponujesz. Nie można przecież wiecznie mieszkać w remontowanym mieszkaniu czy domu… Co do tego co umiesz, zawsze mierz siły na zamiary. Może się okazać, że to, co tak prosto i łatwo wygląda w poradnikach na YouTube, w rzeczywistości jest bardziej skomplikowane. Jakie jest więc wyjście? Jak wiemy, ekipy remontowe zazwyczaj dobrze się cenią. Nie ma w tym nic złego, ale Tobie zależy na tym, żeby było tanio. Zorientuj się, czy Twoi znajomi nie zajmują się remontami. Być może któryś z nich zrobił z tego swój plan na życie i pracuje w branży. Możesz także rozejrzeć się za pojedynczymi fachowcami, którzy oferują swoje usługi na przykład w sieci. Inną opcją jest zamieszczenie ogłoszenia, że kogoś takiego szukasz. Na pewno odzew będzie duży. Część rzeczy, zwłaszcza takich, które nie wymaga specjalnych umiejętności możesz wykonać sam. Przykładem może być chociażby pomalowanie ścian.

Mając odświeżone ściany, podłogi i wykonane wszystkie inne plany, można przejść do meblowania

Tutaj można bardzo łatwo „popłynąć”. Większość rzeczy przecież jest taka piękna i z pewnością świetnie wyglądałaby w nowych wnętrzach! Zastanów się jednak czy na pewno tego potrzebujesz. Jeśli widzisz to w renomowanym sklepie z dekoracją wnętrz czy meblami wejdź w internet i poszukaj tego samego, ale w niższych cenach. Przedmioty mogą się nieznacznie różnić, ale zazwyczaj będą to niewielkie niuanse. A może coś zupełnie innego wpadnie Ci w oko? Nie bój się zamawiać przez internet, Uwierz mi, że zazwyczaj dużo na tym oszczędzisz.

Kolejnym ciekawym sposobem na nowe wnętrze jest renowacja starych przedmiotów.

Kto powiedział, że wszystko musi być nowe? Czasami wystarczy puszka farby i pędzel, a staną się cuda ? Jeśli chcesz odnowić sofę czy kanapę, możesz zorientować się, ile kosztuje nowe obicie jej u tapicera. Zazwyczaj koszt będzie dużo mniejszy niż zakup nowego przedmiotu.

Sposobów na oszczędzanie w czasie remontu jest dużo. Nie bój się szukać tańszych rozwiązań!