Komponenty do różnych rodzajów wind

Komponenty do różnych rodzajów wind

Mogłoby się wydawać, że mówiąc o windach zawsze ma się na myśli jeden i ten sam ich rodzaj – windy osobowe, które tak często spotyka się w hotelach, centrach handlowych czy w blokach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej. Oczywiście, ten rodzaj wind jest często stosowany i niezwykle praktyczny w użytkowaniu. Obok modeli wind osobowych są jednak także windy towarowe. Wszystkie te urządzenia dźwigowe oparte są o odpowiednie komponenty, które warunkują ich bezawaryjną pracę oraz bezpieczeństwo ich użytkowania. Tak naprawdę, ciężko byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie bez tych urządzeń.

Dźwigi osobowe i towarowe o powszechnym zastosowaniu

Zastosowanie dźwigów osobowych jest powszechne- komponenty dźwigowe służą tutaj do wznoszenia windy pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami z uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa. Szczególnym połączeniem są windy osobowo- towarowe, a więc takie, które są duże i które charakteryzuje duży udźwig. Takie windy można spotkać w zakładach przemysłowych, a także w hurtowniach. Innym rodzajem wind są modele towarowe. W tej kategorii zawierają się nawet modele mniejsze, które służą chociażby do transportowania dań w restauracji pomiędzy kuchnią a salą jadalnianą. Windy towarowe znajdują też zastosowanie w hotelach, a także w domach opieki społecznej czy w szkołach i przedszkolach. Dostępność odpowiednich komponentów do tych urządzeń jest bardzo ważna- dzięki nim można szybko i sprawnie serwisować takie urządzenia. Więcej informacji na temat takich komponentów można znaleźć na stronie http://www.komponentylift.pl/. Elementy te są najczęściej wykonywane przez Lift Service S.A – Lubelską Wytwórnię Dźwigów Osobowych, która cieszy się dobrą renomą od lat. Jakość komponentów wpływa na bezpieczeństwo użytkowania takich dźwigów.

Platformy pionowe- gdzie znajdują zastosowanie?

Platformy tego rodzaju pojawiają się wszędzie tam, gdzie dostanie się do wnętrza budynku wymaga pokonania stromych schodów. Ich obecność jest traktowana jako duże udogodnienie dla osób poruszających się na wózkach, a więc dla osób niepełnosprawnych, ale i dla wózków dziecięcych. Obecnie stosowanie takich platform znacznie bardziej się upowszechnia. Platformy umożliwiają wejście do urzędu, sklepu, a nawet przychodni lekarskiej. Występują w kilku wariantach- mogą być wyposażone w napęd śrubowy, hydrauliczny lub też elektryczny. Mogą być umieszczane w konstrukcjach samonośnych, jak i w szybach murowanych – można je więc zainstalować praktycznie wszędzie.