Praca dorywcza zdalna – propozycje

Praca dorywcza zdalna – propozycje

W poprzednich wpisach poruszyliśmy tematy związane z niezbędnymi informacjami, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem pracy dorywczej. Przedstawiliśmy tam także nasze propozycje prac dorywczych, które możesz podjąć w tradycyjnej formie, by zarobić parę złotych.

W tym wpisie skupimy się na pracach dorywczych, które możesz bez problemu wykonać z domu, zdalnie.

W obliczu pandemii praca zdalna znacznie zyskała na popularności. Wiele osób ceni ją sobie za brak potrzeby wychodzenia z domu. Oszczędza się tym, między innymi, na transporcie. Zaletą także może być fakt, że taką pracę możesz wykonać w dowolnym momencie dnia. Nie będzie stał nad Tobą szef i pilnował, czy na pewno pracujesz. Sam decydujesz o jakiej porze zaczniesz wykonywać zlecone zadania. Mają one być po prostu zrobione i to z tego zazwyczaj (choć nie zawsze) będziesz rozliczany. Jednak praca zdalna ma także swoje wady. Musisz być bardzo zdyscyplinowany, żeby pracować w ten sposób. Wiemy, zamiast pracy, jest milion innych ważniejszych rzeczy do zrobienia. Seriale same przecież się nie obejrzą ? Wadą jest także zużycie mediów. Woda, prąd, internet. Wszystkiego tego używasz podczas swojej pracy. Przykład? Zagotowanie wody w czajniku na kawę lub herbatę czy chociażby używanie laptopa. Temat używania swoich prywatnych sprzętów to całkiem inna kwestia. W pracy dorywczej raczej nie masz co liczyć na sprzęt od swojego pracodawcy.

Znasz już plusy i minusy dorywczej pracy zdalnej. Teraz możemy przejść do omawiania prac, dzięki którym zdalnie zarobisz.

  1. Korepetycje

W dobie pandemii wszelkiego rodzaju lekcje przeniosły się do internetu. Coraz więcej osób twierdzi, że taka nauka jest nieskuteczna. Szukają więc dla swoich pociech korepetytorów. I tutaj zaczyna się Twoja rola ? Zazwyczaj do udzielania korepetycji wystarczy podstawowa wiedza. Odśwież sobie wszystko to, czego uczyłeś się w szkole i ruszaj dzieciakom na pomoc. Zachęcamy jednak, by wybierać takie przedmioty, z których faktycznie masz jakąś wiedzę i potrafisz ją dobrze przekazać. Korepetycje możesz prowadzić przez popularne komunikatory, bez dojazdu do ucznia. Czas, jaki przeznaczysz na prowadzenie lekcji zależy od Ciebie. Mogą to być 2-3 godziny dzienne lub tygodniowo. Pamiętaj jednak, że większa liczba godzin to lepsza wypłata.

  1. Testowanie oprogramowania

Wiele ludzi decyduje się na taką pracę nie tylko ze względów finansowych, ale także przez wzgląd na możliwość testowania nowinek technologicznych i najnowszych oprogramowań. Na czym dokładnie polega ta praca? Firma, z którą podpiszesz umowę, co jakiś czas wyśle do Ciebie oprogramowanie do oceny. Ty instalujesz je na swoim komputerze, a następnie piszesz swoją opinię na jego temat i wysyłasz do pracodawcy. Możesz także telefonicznie dzielić się swoimi uwagami. Forma zależy od ustań między Tobą, a firmą. Zazwyczaj jest to praca na kilka godzin dzienne, w zależności od ilości programów, jakie zostaną do Ciebie wysłane.

To tylko dwie z całej masy prac dorywczych, jakie możesz wykonywać zdalnie. Możesz także spróbować swoich sił w copywritingu, czyli pisaniu tekstów na zlecenie, czy prowadzeniu mediów społecznościowych.