Praca dorywcza – propozycje

Praca dorywcza – propozycje

W naszym poprzednim wpisie przedstawiliśmy informacje, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem pracy dorywczej. Dzięki temu w pewnym stopniu unikniesz przykrych niespodzianek, problemów z pracodawcą czy oszustów, którzy mogą pozbawić Cię wypłaty.

W tym wpisie wybraliśmy specjalnie dla Ciebie najbardziej popularne w ostatni czasie zajęcia, które pozwolą Ci zarobić parę złotych. Jak już wspominaliśmy, praca dorywcza jest praktycznie dla każdego. Możesz znaleźć takie zlecenia, gdzie będziesz mógł pracować zdalnie lub w standardowej formie.

Wybierając pracę dorywczą dla siebie, kieruj się tym, co lubisz, ale także co umiesz. Jest to ważne, ponieważ im pewniej i lepiej czujesz się w danym zajęciu, tym szybciej i efektywniej będziesz pracował, co zapewni lepszą wypłatę. W dzisiejszych czasach rynek pracy jest niezwykle różnorodny, także w kwestii prac dorywczych. Może się zdarzyć, że zanim znajdziesz swoją wymarzoną ofertę, minie trochę czasu. W tak zwany międzyczasie możesz wybierać inne korzystne zlecenia.

Jeśli czujesz się na siłach i wiesz, że poradzisz sobie z wieloma zleceniami, możesz w jednym czasie brać ich kilka. Pamiętaj jednak, żeby zawsze mierzyć siły na zamiary ?

Przejdźmy teraz do tego, co najbardziej nas dzisiaj interesuje. Oto nasze propozycje prac dorywczych, które możesz wykonywać w klasycznej formie.

  1. Roznoszenie ulotek

Ofert dotyczących tego zajęcia spokojnie możesz szukać w swojej okolicy. Wiele sklepów spożywczych, banków, ale także fundacji czy stowarzyszeń poszukuje ludzi, którzy rozniosą ulotki do bramek czy skrzynek pocztowych. Trzeba jednak przyznać, że praca może nie jest skomplikowana, ale wymaga dobrej kondycji fizycznej. Chodzenie po konkretnych dzielnicach czy ulicach to zazwyczaj wielokilometrowe spacerki. Musisz także wyrobić w sobie odporność na złe warunki atmosferyczne. W kwestii roznoszenia ulotek, możesz także popytać w okolicznych restauracjach, czy nie potrzebują kogoś, kto będzie stał przed lokalem i reklamował ich knajpę. Jest o prostsza opcja, chociażby ze względu na to, że nie trzeba chodzić po całej miejscowości. Tego typu ulotki rozdaje się zazwyczaj w jednym konkretnym miejscu, na przykład na głównym rynku miasta.

  1. Praca w restauracji

Idąc zapytać o roznoszenie ulotek, możesz także zorientować się, czy dana restauracja nie szuka przypadkiem kogoś do kelnerowania. Niektóre knajpy nie potrzebują kelnera czy kelnerki do pracy na co dzień, ale za tona różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, jak na przykład chrzciny, wesela, rocznice i jubileusze, ale także w czasie weekendów, kiedy restauracje mają więcej klientów niż zwykle, ktoś taki byłby mile widziany do pomocy. Tutaj możesz wkroczyć Ty ? Oczywiście nie jest to najłatwiejsza praca, często wiąże się także z tym, że będziesz pracował w soboty czy niedziele, często do późnych godzin. Warto jednak się poświęcić. Poza planową wypłatą, masz okazję otrzymać także napiwki.

Innymi przykładami pracy dorywczej, której nie możesz wykonywać zdalnie jest na przykład opieka nad dziećmi, sprzątanie domów i mieszkań. Parę złotych będziesz mógł zarobić także przy okazji wyprowadzania psów czy drobnych napraw. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.