Jak oszczędzić na imprezie?

Jak oszczędzić na imprezie?

Wreszcie nadszedł ten dzień, na który czekała większość studentów. Jak oszczędzić na imprezach? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym właśnie wpisie.

Zaznaczamy, że do naszych rad mogę zastosować się nie tylko studenci.

Polecamy je każdemu, kto często organizuje imprezy albo po prostu lubi na nie chodzić. Nie ważne czy te domowe czy te klubowe, wszystkie kosztują. My podpowiemy Wam, jak nie wydać za dużo, a dobrze się bawić i miło spędzić czas.

Pierwszym krokiem do oszczędzania na imprezie, jest zastanowienie się, czy na pewno musisz tam iść lub ją organizować ? Jeśli nie masz ochoty (i pieniędzy) to najzwyczajniej w świecie sobie odpuść. Rób te rzeczy tylko wtedy, gdy naprawdę tego chcesz. Po co się męczyć, kiedy nie masz na to ochoty? Oszczędzisz na zbędnych wyjściach, co pozwoli Ci wydać te pieniądze wtedy, gdy będziesz tego chciał lub przeznaczysz je na zupełnie coś innego. Imprezy wcale nie należą do najtańszych rozrywek.

Jeśli już koniecznie musisz gdzieś iść, zostaw kartę płatniczą w domu! Weź tylko tyle gotówki, ile naprawę możesz wydać. To stary, ale skuteczny trik ? Mając ograniczoną sumę środków finansowych, podczas imprezy będziesz racjonalniej je wydawał. Jest to pomocne zwłaszcza przy imprezach klubowych, gdzie czasem przestajemy panować nad tym co i komu zamawiamy. Rano możemy się obudzić i zastanawiać, gdzie podziały się nasze pieniądze z konta. Oczywiście nie chodzi o to, żeby nie bawić się dobrze, ale przede wszystkim bardziej nad sobą (i swoim portfelem) panować. Przygotuj taką kwotę pieniędzy, która pozwoli Ci na fajną zabawę.

Co jeszcze?

Kolejnym pomysłem na oszczędzanie podczas imprezy, jest ograniczenie używek. Mamy na myśli papierosy i alkohol. Oczywiście nie namawiamy do całkowitej abstynencji, ale ograniczenie tych rzeczy nie tylko wpłynie pozytywnie na Twój portfel, ale także i Twoje zdrowie. Jeśli kupujesz alkohol nie sięgaj po ten najdroższy, ale ten ze średniej półki. Zwłaszcza na imprezach, gdzie nie liczy się jego jakość… Co do papierosów, możesz zastanowić się nad zakupem papierosa elektronicznego. Jest to dużo tańsze rozwiązanie, a poziom nikotyny, którą dostarczasz do organizmu jest taki sam (a czasem nawet i wyższy) niż przy tradycyjnym papierosie.

Oczywiście na imprezie nie może zabraknąć jedzenia ? Zamiast zamawiać gotowe jedzenie czy szykować samodzielnie wymyśle, ciepłe dania, postaw na zimną płytę. Idealnie sprawdzą się na przykład kanapki w różnych wariantach, bagietki. Coś, co każdy zje ze smakiem, a przy okazji jest tanie i sycące. Możesz także postawić na sałatki. W ostateczności, jeśli musisz zrobić danie na ciepło, postaw na gulasz, bigos albo zapiekankę makaronową. Coś, co można szybko odgrzać, nie wymaga wiele zachodu, a przy tym jest ekonomiczne. Inną, ciekawą opcją, jest możliwość umówienia się ze swoimi gośćmi, że każdy przynosi „coś”. W ten sposób jedna osoba przyniesie ciasto, inna ciasteczka, inna przekąski i tak dalej. W ten sposób będziecie mieć pełny stół, a Ty nie napracujesz się. Ta możliwość sprawdzi się raczej przy luźnych imprezach ze znajomymi. W przypadku imprez urodzinowych, imieninowych czy innych przyjęć okolicznościowych, postaw na tradycyjną formę i zapewnij gościom posiłki.

Jak jeszcze zaoszczędzić na imprezie?

Wybieraj kluby, które mają wybrane imprezy z darmowymi wejściami. Oszczędzaj na napojach, może zamiast kupować te oryginalne, wybierz zamienniki. Każda impreza, to sposób, przy przetestować nowe metody oszczędzania ?