Jak zaoszczędzić na przeprowadzce?

Jak zaoszczędzić na przeprowadzce?

Przeprowadzka bardzo często generuje wysokie koszty. Ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób je zminimalizować. Usługi świadczone przez profesjonalne firmy specjalizujące się w organizacji przeprowadzek nie należą do tanich. Nie masz pojęcia, jak przetransportować meble lub sprzęty o sporych gabarytach? Sprawdź poniższe podpowiedzi, dzięki którym domowy budżet nie zostanie mocno uszczuplony.

Wynajem samochodu dostawczego

Ci, którzy posiadają prawo jazdy kategorii B lub C mają ułatwione zadanie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mogą skorzystać z usług wypożyczalni pojazdów dostawczych. Auto na godziny to świetna opcja dla tych, którzy chcą ograniczyć wydatki. Należy jednak pamiętać o konieczności samodzielnego załadunku oraz rozładunku. Nie jest to jednak żadnym problemem dla tych, którzy mogą liczyć na pomoc znajomych. Stawki wypożyczalni samochodów są zróżnicowane, a wiele zależy od regionu. Warto jest porównać ze sobą kilka różnych ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. Bywa tak, że wypożyczalnia oferuje dostarczenie pojazdu pod wskazany adres. To skuteczny sposób na zaoszczędzenie cennego czasu. Istnieje również możliwość ustalenia dogodnego miejsca odbioru.

Pomoc osoby prywatnej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z pomocy osoby prywatnej. Bardzo często posiada ona własny samochód, który pomieści nawet duże sprzęty. Stawka zwykle podlega negocjacji, więc nie trzeba obawiać się ekstremalnie wysokich kosztów. Jest to rozwiązanie tańsze, jednak trzeba uwzględnić, że w tym przypadku nie otrzymujemy żadnej gwarancji. To w naszym interesie leży staranne zabezpieczenie przewożonych przedmiotów. W innym przypadku mogą one ulec uszkodzeniu. Dotyczy to w szczególności delikatnych elementów np. ze szkła lub porcelany. Niezbędny jest zakup materiałów ochronnych „na własna rękę”. Chcąc zaoszczędzić gotówkę dobrze jest zajrzeć do sieci. Oprócz folii bąbelkowej dobrze jest zaopatrzyć się w powietrzne poduszeczki, a także specjalne nakładki na rogi mebli (m.in. stołów).