Sprzedaż na OLX stoi? Sprawdź, jak to zmienić!

Sprzedaż na OLX stoi? Sprawdź, jak to zmienić!

Coraz więcej osób korzysta z portali sprzedażowych. Jest to prosty sposób na to, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które mogą komuś się przydać. Jest to również świetna opcja dla tych, którzy potrzebują gotówki. Myślisz, że nie opłaca się sprzedawać rzeczy za male kwoty? Jesteś w błędzie! Pamiętaj, że czasami wystarczy kilka zrealizowanych transakcji, aby zgromadzić na swoim koncie pokaźną sumę. Jeśli sprzedaż na OLX stoi w martwym punkcie, to zastosuj się do poniższych wskazówek. Być może dzięki nim uda Ci się zdobyć zainteresowanie użytkowników.

Płatne promowanie

Płatne promowanie ofert opłaca się najbardziej w przypadku wartościowych, drogich przedmiotów. Jest to funkcja, dzięki której oferta nie zginie w morzu podobnych ogłoszeń. Należy jednak liczyć się z dodatkowymi opłatami, co nie każdemu przypadnie do gustu. Na początek można zdecydować się na promowanie ogłoszenia przez trzy dni. Warto jednak wiedzieć, że o wiele bardziej ekonomiczną opcją jest długoterminowa promocja. Decyzja to kwestia indywidualna.

Aktywna opcja „Kup z przesyłką OLX”

Jeśli nie aktywowałeś opcji „Kup z przesyłką OLX”, to najprawdopodobniej straciłeś wiele szans na przeprowadzenie udanej transakcji. Wiele osób zostało w przeszłości oszukanych przez prywatnych sprzedawców, więc funkcja bezpiecznych zakupów stanowi znaczące udogodnienie. Warto wiedzieć, że aktualnie trwa promocja na przesyłkę za 1 zł. Początkowo akcja miała obowiązywać do końca sierpnia, jednak przedłużono ją do 30 września. Jest to prosty i darmowy sposób na zwiększenie sprzedaży! Istotne jest jedynie to, aby stosować się do obowiązujących terminów, które są z góry narzucone przez portal. Można powiedzieć, że przebieg transakcji jest zautomatyzowany.

Szybka reakcja na wiadomości

Im szybsza reakcja na wiadomości potencjalnych klientów, tym lepiej. Niestety – odpisanie na drugi dzień lub po tygodni zmniejsza szansę na sprzedaż. Z pewnością nie należy ignorować powiadomień, gdyż jest to irytujące z punktu widzenia kupujących. Najłatwiej zainstalować aplikację na smartfona oraz aktywować powiadomienia.