Jak czyścić dywany naturalnymi środkami? Poznaj domowe triki cz.1.

Jak czyścić dywany naturalnymi środkami? Poznaj domowe triki cz.1.

Soda oczyszczona, ocet i sól to podstawowe składniki. Do nietypowych należy krem ​​do golenia, który również może się przydać. Sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów, choć nie typowy to jednak skuteczny.

Rób to często: Czyszcząc dywany z odpowiednią częstotliwością i tylko naturalnymi metodami, nie zmarnujesz ciepła, które oddają do Twojego domu. Nie potrzebujesz prania ani męczących ruchów, a wszystko możesz zrobić w domu dzięki bardzo prostym procedurom.

Należy zadbać o dywany i chodniki. W przeciwnym razie mogą zanieczyścić powietrze w Twoim domu nieprzyjemnymi zapachami i zarazkami, które łatwo się rozprzestrzeniają. Są to meble, które mają wysoki potencjał do gromadzenia się brudu (włosy, sierść, okruchy jedzenia, kurz). Tym samym również na gromadzenie się zarazków, które są absolutnie niebezpieczne dla zdrowia.

Czyszczenie tych akcesoriów meblowych w sposób delikatny i naturalny, aby ożywić ich kolor i fakturę, bez uciekania się do zwykłych środków chemicznych, jest możliwe. Wystarczy użyć odpowiednich składników.

Ale jakie są najskuteczniejsze naturalne środki do czyszczenia dywanów?

Najpierw odkurz dywan lub dywanik, aby usunąć kurz i brud, a następnie delikatnie zamiataj miotłą, aby „przeczesać” tkaninę. W tym momencie posyp ją sodą oczyszczoną lub mąką kukurydzianą, które zostawisz na kilka godzin. Na koniec usuń nadmiar produktu.

Jeśli chcesz dokładnie wyczyścić dywan, wymieszaj 1 litr wody, ½ szklanki spirytusu i 1 litr octu, wlej płyn do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj najbardziej uporczywe plamy, takie jak po kawie czy piwie.

Jeśli twój dywan jest poplamiony winem, nie martw się, posyp go solą. Pozwól jej działać, aż również zmieni kolor na czerwony. W tym momencie przetrzyj szmatką nasączoną wodą i solą i pocieraj, aż plama zostanie usunięta. Jeśli plama z czerwonego wina jest sucha, usuń ją białym winem zmieszanym z niewielką ilością wody.

Jeśli dywany lub dywaniki mają tłuste plamy, posyp je talkiem lub pokruszoną kredą. Następnie rozprowadzić na papierze chłonnym, przytrzymując ciężarkiem i pozostawić na około pół godziny. Na koniec umyj dywan mydłem marsylskim lub mydłem do naczyń, szorując delikatną szczoteczką i pozostaw do wyschnięcia najlepiej na świeżym.