Bez żelazka nie można się obejść? Otóż nie! Zapomnij o nim i zastosuj się do poniższych porad

Bez żelazka nie można się obejść? Otóż nie! Zapomnij o nim i zastosuj się do poniższych porad

Życie w domu nakłada obowiązki, których nie zawsze można zignorować. Prasowanie jest częścią listy obowiązków najbardziej przerażających, a może nawet znienawidzonych przez wszystkich. Jednakże dla niektórych jest to konieczność. Istnieje kilka sztuczek, które pozwalają uniknąć prasowania i zaoszczędzą Twój czas.

Kilka porad jak uniknąć prasowania

Począwszy od prania w pralce faktycznie można zapobiec powstawaniu zagnieceń. Zasada numer jeden – oprócz nieprzepełniania pralki– skróć cykl wirowania do minimum lub całkowicie go wyeliminuj. Chociaż zwiększenie liczby obrotów pozwala na szybsze schnięcie odzieży, nie zawsze jest to zaleta.

Chociaż wraz z nadejściem chłodów trudniej jest szybko wysuszyć ubrania, lepiej jest korzystać z suszarki w sposób odpowiedzialny. Jeśli jest używana w wysokich temperaturach, w rzeczywistości często wysusza ona włókna tkaniny, aż ta stanie się sucha i nieprzyjemna w dotyku. W takich przypadkach żelazo staje się więc niezbędne. Jak temu zaradzić?

Dobrze jest zdecydować się na delikatny cykl wirowania i tylko na kilka minut, aby zbytnio nie zagniotły się ubrania. Nie zapominaj, że wiele modeli jest wyposażonych w funkcję „bez zagnieceń”, która jest bardzo przydatna.

Uważaj na swetry, nigdy ich nie wieszaj

Następnie zwróć uwagę na to, jak i gdzie rozkłada się pranie. Swetry wymagają maksymalnej dbałości. Lepiej zdecydować się na ich suszenie, rozkładając je na ręczniku bowiem ciężar wody może w rzeczywistości deformować wełniane lub bawełniane ubrania.

Ci, którzy zazwyczaj spędzają dużo czasu poza domem w pracy, często borykają się z koszmarem pogniecionych ubrań w walizce. Jeśli nie masz możliwości skorzystania z żelazka, możesz spróbować małej sztuczki: aby zmniejszyć zagniecenia, musisz pamiętać o umieszczeniu sukienki lub koszuli pod innymi cięższymi ubraniami, przynajmniej na całą noc.