Zadbaj o swoją sofę w domu, niech posłuży Ci dłużej!

Zadbaj o swoją sofę w domu, niech posłuży Ci dłużej!

Z ekologicznego punktu widzenia, oszczędzania, a może osobistej satysfakcji, renowacja i nadanie nowego życia starym meblom to rozwiązanie, które należy wziąć pod uwagę, zanim pomyślimy o ich wyrzuceniu i wymianie.

Jeśli na twojej sofie widać już ślady użytkowania, postarzała się, nie podoba ci się jej, możesz wykonać kilka sztuczek, aby ją odnowić. To samo dotyczy uratowanej sofy lub fotela, być może kupionych na targu czy w antykwariacie, które wymagają renowacji.

Oto kilka wskazówek dotyczących renowacji mebli

Klasycznym problemem z sofami, które były używane przez długi czas, jest to, że mogą ulec wygnieceniu tam, gdzie były użytkowane najczęściej. „Wgłębienie” w siedzisku lub zwisające oparcie, podłokietniki, które „opróżniły się”, mogą powrócić do stanu miękkiego po włożeniu włókna wypełniającego. Oczywiście ten proces jest możliwy tylko w sofach ze zdejmowanymi pokrowcami. Nie jest trudno znaleźć włókna poliestrowe czy naturalne, w przypadku szczególnych potrzeb nawet hipoalergiczne.

Podobnie, aby odnowić sofę, możesz zwiększyć objętość poduszek. Elementy wcale nie drugorzędne z punktu widzenia oddziaływania estetycznego i komfortu, poduszki można wypełnić specjalną watą i przekształcić w obszerne i miękkie dodatki, które nadają meblom w salonie pewien styl.

Oczywiście z punktu widzenia efektu estetycznego to, co najbardziej zmienia sofę, to tkanina, która ją pokrywa. Zmiana tapicerki, zarówno pod względem fantazyjnym, jak i kolorystycznym oraz materiałowym, zrobi ogromną różnicę. Jeśli masz taką możliwość, zleć niestandardową tapicerkę, która pokryje całą sofę. W przeciwnym razie zdecyduj się na pokrowce na sofy, proste i bardzo skuteczne rozwiązanie na potrzeby renowacji.

Czasami wystarczy odnowić poszewki na poduszki. Tekstylia w wyposażeniu pełnią fundamentalną rolę, a mianowicie nadają kolor i tworzą przytulną atmosferę. Tak więc, jeśli chcesz mieć elegancki i przytulny salon, spróbuj przykryć kilka poduszek bogatą poszewką z jednokolorowego aksamitu. Jeśli natomiast kochasz wesołe wzory, zdecyduj się na poszewkę w stylu tropikalnym.