Styl vintage – hołd oddany starym meblom

Styl vintage – hołd oddany starym meblom

Chcesz stworzyć sypialnię w stylu vintage, ale nie wiesz od czego zacząć lub boisz się wydać za dużo pieniędzy? Aby osiągnąć styl vintage, nie trzeba wydawać fortuny na antyki.

Dobierając meble czy dodatki w stylu vintage, możemy także nauczyć nasze dzieci wartości odzyskiwania przeszłości. Wzbogacenie tego wyboru o historię, która opowiada o życiu lub używaniu tego przedmiotu, zamiast angażować go w odzyskanie tego samego, jest sposobem na podejście z łaską i delikatnością do minionej epoki, do historii z przeszłości, do historii tego, co pozostaje w miarę upływu czasu.

 

Zabytkowe meble w sypialni

Jest tak wiele mebli w stylu vintage, które można wykorzystać w sypialni. Oczywiście nie jest powiedziane, że musisz kupić wszystkie meble vintage (również dlatego, że znalezienie wszystkiego, czego potrzebujesz i doprowadzenie do harmonii, byłoby naprawdę trudne). Jednak możesz zdecydować się na zakup jednego lub kilku sztuk, aby połączyć z meblami w stylu bardziej klasycznym lub zerwać ze stylem industrialnym. Tak, bo vintage to nie tylko romantyczne łóżko z kutego żelaza, ale także skórzany fotel czy mosiężna lampa, którą można połączyć – tak naprawdę – ze stylem industrialnym.

Więc jakie meble w stylu vintage kupić? Jak powiedzieliśmy, łóżko z kutego żelaza jest koniecznością w stylu vintage. Możesz również wybrać stary drewniany regał, szafkę nocną, stół, który z łatwością może służyć jako biurko, jeśli nie prawdziwe biurko.

Akcesoria w stylu vintage do sypialni w stylu retro

Do stworzenia sypialni w stylu retro możesz wybrać kilka prostych i wyrafinowanych elementów. Najpopularniejszym (być może zauważyłeś) jest używanie starych walizek skórzanych lub kartonowych. Mogą być używane zamknięte lub otwarte, do przechowywania miękkich zabawek lub książek. Na każdym pchlim targu łatwo będzie znaleźć lampę vintage. Niewiele zajmie, aby ponownie zadziałało, aby stała się ważnym elementem naszych mebli w sypialni vintage.

Koń na biegunach w stylu vintage to również obowiązkowy element sypialni w stylu retro. Nadaje się do pokoju dziecięcego, może nadal stanowić piękny element dekoracyjny nawet w romantycznej sypialni. Wieszak ze starego pociągu staje się pięknym wieszakiem w stylu vintage do sypialni. Mosiężna lampa zawsze idealnie pasuje zarówno do pokoju dziecięcego, jak i dla starszych dzieci.