Remonty domów przyjazne zwierzętom

Remonty domów przyjazne zwierzętom

Podczas remontu domu jest wiele do rozważenia i zaplanowania. Dzieje się tak bez względu na wielkość domu, zakres remontu czy liczbę mieszkających w nim osób. A jeśli chcesz uwzględnić opcje przyjazne dla zwierząt w renowacji swojego domu, jest cała masa zabawnych, nowych pomysłów do odkrycia!

Oto kilka wskazówek dotyczących materiałów i pomysłów na remont domu, które są odpowiednie zarówno dla ludzi, jak i ich ukochanych zwierząt.

Podłogi przyjazne zwierzętom

Większość renowacji, dużych lub małych, obejmuje wybór podłóg i farb. Sama liczba wyborów może być przytłaczająca, ale jeśli masz na uwadze dobro swojego futrzanego przyjaciela, to trochę zawęzi twoje decyzje. Jest wiele do rozważenia pod względem łatwości użytkowania i bezpieczeństwa dla wszystkich członków rodziny.

Wybierając podłogę, szukaj opcji, które są łatwe do czyszczenia i nieporowate. Podłogi z linoleum i płytek są najłatwiej można utrzymać w czystości. Jeśli wolisz dywan, upewnij się, że jest to marka odporna na plamy. A jeśli masz ochotę wydać duże pieniądze? Ogrzewanie podłogowe jak się okazuje, staje się hitem wśród ludzi i zwierząt.

Dobieraj odpowiednie farby i lakiery

Tradycyjne farby mogą być niebezpieczne dla zwierząt, ponieważ zwykle zawierają niebezpieczne chemikalia, takie jak lotne związki organiczne (LZO), metale ciężkie i rozpuszczalniki. Te chemikalia mogą zawierać toksyny, prowadząc do podrażnienia skóry i oczu, zawrotów głowy, a czasem nawet poważniejszych objawów. Ryzyko nie ogranicza się również do tego, gdy farba jest mokra, ale nadal jest problemem dla zwierząt, które mogą nieumyślnie polizać lub zjeść farbę długo po jej wyschnięciu.

Dlatego ważne jest, aby sprawdzić skład farby (a także lakierów, podkładów i lakierów bezbarwnych) przed ich użyciem w domu. Przed wyborem farby upewnij się, że jest ona na bazie wody (w przeciwieństwie do rozpuszczalnika), nie zawiera metali ciężkich ani kreozotu i LZO. Z praktycznego punktu widzenia lepiej rozważyć ciemniejsze kolory. Pomogą ukryć brud lub odcień podobny do futra twojego czworonożnego przyjaciela, co sprawi, że linienie będzie mniej widoczne.

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad remontem w swoim domu, przeczytaj poniższy artykuł https://ebierun.pl/czy-oplaca-sie-remontowac-dom/