Jak wybrać tanią i dobrą karmę dla kota?

Jak wybrać tanią i dobrą karmę dla kota?

Prawidłowe żywienie zwierzaka to absolutna podstawa. Ważne jest, aby serwowane posiłki stanowiły źródło składników odżywczych, witamin oraz minerałów. W innym przypadku kot będzie osowiały, pozbawiony energii i podatny na infekcje lub choroby. Ograniczony budżet stanowi pewną przeszkodę podczas wyboru karmy. Nie masz pojęcia, jak znaleźć tani, a jednocześnie pełnowartościowy pokarm dla swojego pupila? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Analiza składu

Nie zawsze droga karma posiada idealny skład. Nie można również powiedzieć, że ekonomiczne produkty nie nadają się do podania zwierzakowi. Każdy odpowiedzialny właściciel powinien dokładnie przeanalizować skład pokarmu. Najważniejszym składnikiem jest mięso, gdyż to białko odzwierzęce stanowi budulec organizmu. Ważne, aby karma nie zawierała jedynie substytutów lub odpadów mięsnych. Zasada jest prosta – im wyższa zawartość mięsa, tym lepiej. Nie powinna być ona niższa niż 70%. Łatwo zauważyć, że większość niedrogich karm dostępnych w supermarkecie nie posiada dobrego składu.

Niska zawartość konserwantów

Nawet tania karma dla kota nie musi zawiera ogromnej ilości konserwantów. Trzeba pamiętać, że sztuczne barwniki, aromaty oraz wzmacniacze smaków stanowią obciążenie dla układu pokarmowego zwierzaka. Są to kompletnie zbędne składniki, które stanowią jedynie „zapychacz”. Ci, którzy chcą zaoszczędzić gotówkę powinni zajrzeć do sklepów zoologicznych online. Zapewniają one nie tylko szeroki wybór produktów, ale również korzystne ceny.

Opakowania zbiorcze

Żywienie kota wyłącznie suchą karmą jest tańsze. Należy również wziąć pod uwagę, że opakowanie zbiorcze opłaca się bardziej. Jest to znakomita opcja dla tych, którzy mają miejsce na przechowywanie pokarmu. Musi on znajdować się w chłodnym, zacienionym i suchym miejscu. W innym przypadku szybko przestanie nadawać się do spożycia. Nie ma problemów z zakupem opakowania o pojemności 10-15 kg. Nie trzeba obawiać się wysokich kosztów dostawy – niektóre firmy kurierska wymagają jednak samodzielnego odbioru przesyłki np. sprzed bloku.