Podstawy cotygodniowego planu sprzątania domu – pozbądź się roztoczy

Podstawy cotygodniowego planu sprzątania domu – pozbądź się roztoczy

Istnieje kilka podstawowych środków ostrożności, których należy przestrzegać i uwzględnić w swoim cotygodniowym planie sprzątania domu.

  1. Na przykład pranie pościeli i ręczników to jedna z tych czynności, które należy wykonywać raz, jeśli nie dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeb rodziny.

W związku z tym można zaplanować pranie wyłącznie pościeli i ręczników: ręczniki, szlafroki, prześcieradła i koce można prać razem, o ile respektują kolory i właściwości różnych tkanin.

2. Dobrze otwieraj okna, nawet zimą i wywietrz pościel.

Przed założeniem czystej pościeli, odkurz łózko i wszystkie jego zakamarki. Zniwelujesz w ten sposób roztocza i inne wirusy. Zrób to samo z materacem, jest on pojemnikiem na drobnoustroje, kurz łatwo się czai i może powodować astmę i alergie u najbardziej wrażliwych osób.

Podczas wietrzenia pomieszczenia otwórz także szafy i pozwól ubraniom oddychać: dobrze jest, aby tkaniny otrzymały trochę światła i świeżego powietrza. To kolejny sposób na rozegranie ważnej walki z roztoczami, które nawet w szafach często znajdują miejsce do rozmnażania.

3. Innym sposobem na lepszą organizację cotygodniowego sprzątania jest zarządzanie pralnią. Jeśli należysz do tych, którzy skupiają się na praniu i prasowaniu ubrań w ciągu jednego dnia, być może powinieneś przejrzeć swój plan organizacji.

Jednak, gdy ubrania wyschną, nie należy ich odkładać w koszu na bieliznę w oczekiwaniu na prasowanie. Te, które nie muszą być poddane działaniu ciepła żelazka, odkładaj do szafy, dzięki czemu ograniczamy możliwość, że mogą się ponownie zabrudzić.

 

Czy nie jest mniej stresujące, nawet psychologicznie, jeśli nie musisz radzić sobie z przesadnym stosem rzeczy do prasowania?