Śniegowce ze skóry naturalnej – jak zaoszczędzić na ich zakupie?

Śniegowce ze skóry naturalnej – jak zaoszczędzić na ich zakupie?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób jest w trakcie kompletowania garderoby na mroźne dni. Wybierając obuwie należy myśleć o wygodzie oraz bezpieczeństwie. Ogromną popularnością cieszą się śniegowce ze skóry naturalnej, które najczęściej ocieplone są owczą wełną. Posiadają one mnóstwo zalet. Skutecznie chronią przez niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdzają się nie tylko zimą, ale nawet latem. W dużej mierze wynika to z faktu, że naturalne materiały gwarantują doskonałą cyrkulację powietrza. Wysokiej klasy mukluki renomowanych marek nie należą do najtańszych. Średnia cena to 500-800 zł, jednak w sprzedaży znajdują się również droższe modele. Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić pieniądze? Skorzystaj z poniższych wskazówek!

Uwaga na oszustów

Już na samym początku należy podkreślić, że oryginalne śniegowce są chętnie podrabiane. Właśnie dlatego w sieci można natknąć się na repliki, którym daleko do pierwowzorów. Okazyjna cena powinna więc zapalić w głowie ostrzegawczą lampkę. Natknąłeś się na mukluki za 150-200 zł? Możesz mieć pewność, że to tanie podróbki, które zostały wykonane ze skóry syntetycznej. Taka inwestycja kompletnie nie ma sensu. Sztuczne futro może doprowadzić do nadmiernej potliwości stóp, co często skutkuje rozwojem infekcji bakteryjnej. Ponadto, nie grzeje ono tak, jak wypełnienie naturalne. Z pewnością należy unikać podejrzanych ofert. Nie można jednak mieć stuprocentowej pewności, że każdy sklep działa uczciwie. Pierwszym krokiem jest więc zapoznanie się z opiniami klientów. Jeśli nie możesz znaleźć wiarygodnych ocen, to zrezygnuj z zakupu.

Outlety stacjonarne oraz internetowe

Wysokojakościowe śniegowce możesz znaleźć zarówno w outletach stacjonarnych, jak i internetowych. Bardzo często posiadają one drobne defekty, które nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu. Plusem jest obniżona cena. Buty można zakupić nawet za połowę pierwotnej ceny! Istotne jest to, aby zapoznać się z wadami oraz ustalić, czy są one do zaakceptowania. Wiele defektów (np. niesprawny suwak, urwany guzik)można naprawić u szewca za niewielkie pieniądze.

Buty z drugiej ręki

Innym sposobem na zaoszczędzenie gotówki jest zakup butów z drugiej ręki. Podstawą jest to, aby sprzedawca mógł przedstawić dowód autentyczności towaru. W innym przypadku ryzyko jest zbyt wysokie. Należy również zdecydować się na opcję zakupu z ochroną kupujących lub przesyłkę „za pobraniem”. Dobrze jest polować na oryginalne śniegowce na OLX czy też Vinted. Wspomniane portale dbają o bezpieczeństwo kupujących.