Jak zaoszczędzić na meblach kuchennych?

Jak zaoszczędzić na meblach kuchennych?

Meble kuchenne powinny być funkcjonalne, wytrzymałe oraz atrakcyjne pod względem wizualnym. Stanowią one podstawę wyposażenia każdego mieszkania. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zostały one wybrane świadomie. Nie masz pojęcia, jak połączyć jakość oraz korzystną cenę? Dzięki poniższym wskazówkom wszystko stanie się jasne!

Tańsze akcesoria meblowe

Zdecydowałeś się na meble kuchenne na wymiar? Być może wykonawca umożliwia wybór akcesoriów meblowych (np. systemu cargo, prowadnic, uchwytów). Tańsze nie zawsze znaczy gorsze! Na rynku funkcjonuje wiele godnych uwagi marek, które oferują wysokiej klasy artykuły w niewygórowanych cenach. Należy jednak liczyć się z tym, że niektórzy producenci mebli nie przewidują żadnych modyfikacji w projekcie, co przekłada się na wyższy koszt. Nie ma potrzeby rezygnowania z licznych udogodnień, jednak można na nich zaoszczędzić.

Szuflady wewnętrzne zamiast cargo

Wiele osób nie wyobraża sobie nowoczesnych mebli kuchennych bez systemu cargo. Prawdą jest, że umożliwia on efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Minusem jest to, że nie należy on do najtańszych. Ci, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem, powinni postawić na klasyczne szuflady wewnętrzne. Mogą one znajdować się na różnych wysokościach, a więc jest to kwestia osobistych upodobań. Tradycyjne rozwiązania są przetestowane, niezawodne, a zarazem dość tanie. Trzeba dodać, że szuflady muszą znajdować się w miejscu łatwo dostępnym. W wyższych partiach można umieścić przedmioty rzadziej używane, po które nie sięga się codziennie.

Uchwyty wpuszczone

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie gotówki są uchwyty wpuszczone. Kosztują one mniej, niż system bezuchwytowy. Zapewniają porównywalny efekt wizualny. Komfort użytkowania również jest zadowalający. Plusem jest to, że są one kompatybilne z każdym rodzajem frontu. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą uniknąć wystających klamek.

Brak zabudowy sprzętów

Niestety – za zabudowę sprzętów kuchennych trzeba słono zapłacić. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Problem pojawia się również podczas wymiany urządzeń. Ciężko jest znaleźć lodówkę, kuchenkę czy też zmywarkę, która będzie w stu procentach pasować do mebli. Z takimi ograniczeniami boryka się wielu zwolenników minimalizmu. Wolnostojące sprzęty lepiej sprawdzają się w przestronnych wnętrzach, jednak wszystko jest kwestią organizacji.

Nielakierowane powierzchnie boczne

Powierzchnie boczne mebli są bardzo często mało widoczne. W takiej sytuacji można zrezygnować z ich lakierowania, a tym samym zaoszczędzić pokaźną kwotę.