Programy lojalnościowe – czy warto?

Programy lojalnościowe – czy warto?
Programy lojalnościowe są w tym momencie oferowane przez większość znanych marek. Jak z nich korzystać? Czy warto?

Czym w ogóle są programy lojalnościowe? Są to długotrwałe działania, na które firmy decydują się, by pozyskać klientów. W niektórych przypadkach chodzi także o to, byś zdecydował się po raz kolejny na wybór danego sklepu czy produktu. Często spotykanym sposobem jest oferowanie punktów za zakup czy produkty w tańszych cenach, na przykład, dla posiadaczy karty stałego klienta. Ponad połowa Polaków przyznaje, że korzysta z tego typu programów, zniżek i promocji, które mogą otrzymać z ich pomocą.

W Polsce programy lojalnościowe, w których mamy szansę wziąć udział, to między innymi Payback. Takie programy oferują także między innymi Biedronka, Rossman, Lidl, Orlen, BP, czy CCC. Jeśli masz swój ulubiony sklep, zainteresuj się, czy organizuje jakiś program lojalnościowy, specjalne promocje dla swoich klientów.

Czy warto korzystać z programów lojalnościowych? Oczywiście! Odpowiedź nie mogła być inna ?

Jak jednak korzystać z nich, aby coś zaoszczędzić? Przede wszystkim bierz w nich udział tylko w miejscach, gdzie często robisz zakupy lub korzystasz z określonych usług.

Kolejnymi miejscami, w których warto zainteresować się programami lojalnościowymi, są wszelkiego rodzaju sklepy spożywcze, hipermarkety. Warto przy okazji interesować się aktualnymi promocjami. Dzięki temu będziesz miał możliwość zrobienia niezbędnych zakupów, wydając mniej pieniędzy. Warto też podczas rejestracji, podać swój adres e-mail czy telefon, aby żadne okazje Cię nie ominęły.

Jeśli posiadasz samochód, zachęcamy też do brania udziału w programach lojalnościowych na stacjach benzynowych. Dzięki temu nie tylko będziesz miał możliwość otrzymania zniżek, ale też tańszej kawy, kanapek czy hot-dogów.

Warto też zwrócić uwagę, że przy korzystaniu z programów lojalnościowych, im częściej go używamy, tym więcej zyskujemy. Podobnie jest przy programach, w których mamy możliwość zbierania punktów. Kiedy uzbieramy odpowiednią ich ilość, możemy wymienić je na wybrane nagrody. Tutaj mała podpowiedź ? Wybierając nagrody, staraj się stawiać na takie rzeczy, które naprawdę są Ci potrzebne albo są praktyczne. W programie lojalnościowym Payback możesz na przykład wymieniać punkty na kupony do sklepów, nie tylko tych stacjonarnych. Wśród nich znajdziemy między innymi Allegro. Tam możesz kupić wszystko! Warto więc wybierać takie nagrody, które pozwolą w pewien sposób zamienić punkty na gotówkę.

Wiele firm oferujących programy lojalnościowe coraz częściej rezygnuje z tworzenia standardowych kart, które kojarzą nam się z takimi akcjami. Zastępują je aplikacje mobilne, które możesz pobrać na swój smartfon. Tam na bieżąco możesz śledzić promocje i oferty.

Zachęcamy do brania udziału w programach lojalnościowych. Pamiętaj jednak, żeby zawsze robić to z rozwagą. Wszelkiego rodzaju promocje mogą okazać się zdradliwe… Ale o tym, kiedy indziej ?